TV LIVE Radio
Nga Bota
26 mars 2021
Përplasen dy trena në Egjipt, humbin jetën 32 persona dhe lëndohen 66 tjerë

Dy trena janë përplasur në pjesën jugore të Egjiptit, ku si pasojë humbën jetën mbi 30 persona.

Në anën tjetër, ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se si pasojë e aksidentit hekurudhor kanë humbur jetën 32 persona e 66 tjerë janë lënduar.

Sipas raporteve preliminare, incidenti ka ndodhur afërsi të qytetit Sohad, ku gjendet në pjesën perëndimore të lumit Nil.

E mediat lokale raportojnë se tre vagonë kanë dalë nga binarët.Të ndryshme
Më shumë
Filipçe: Janari pritet të jetë periudha më e rrezikshme29 shtator 2020
Deputetja e PDK-së, Evgjeni Thaçi: Koha që partitë të ulen dhe ta caktojnë datën e zgjedhjeve 9 tetor 2020
Siniçan, banorët vazhdojnë punimet për ujin e pijshëm 8 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
Shkelzen Jetishi Valon Shehu - Xhane