TV LIVE Radio
Nga Vendi
25 nntor 2021
Prokurori Sarafov tregoi se çfarë e shkaktoi vdekjen e 45 personave në autobus

Autopsitë kanë përfunduar dhe të gjitha tregojnë se personat kanë vdekur si pasojë e mbytjes nga zjarri, e jo nga lëndimet e marra nga përplasja apo shpërthimi, tha në konferencën e sotme për media zëvendëskryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov, shkruan Alsat.

“Gjurmë tymi u gjetën në mushkëritë e tyre, që do të thotë se ata ishin gjallë në momentin e zjarrit”, tha Sarafov.

Sipas tij, deri më tani janë marrë në pyetje dy dëshmitarë, pasagjerë në autobus të cilët kanë qenë të zgjuar në momentin e ngjarjes.

“Të dy japin informacion objektiv, të marrë në pyetje në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri, deklaratat e tyre përputhen dhe ne i konsiderojmë ato absolutisht të besueshme”, tha ai, duke shtuar se bisedimet janë duke u zhvilluar aktualisht me dy pacientë të tjerë të shtruar në spital.

Aksidenti ka ndodhur të martën në autostradën “Struma” kur autobusi i transportuesit “Besa Trans” që kthehej nga Stambolli ka marrë flakë. Po vijon hetimi nga autoritetet hetimore dhe identifikimi i viktimave, i cili pritet të përfundojë pas shtatë ditëshTë ndryshme
Më shumë
Javën e ardhshme në Maqedoni do të ketë teste të shpejta për COVID-19, çmimi 1000 denarë30 tetor 2020
Qendra për Shëndet Publik në Tetovë ka hapur laborator të ri për teste PCR20 maj 2021
Videoja që shfaq 18-vjeçarin Ronaldo duke ia mësuar disa aftësi 10-vjeçarit Jesse Lingard10 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
Young Zerka x Fifi - PaGajle