TV LIVE Radio
Nga Bota
2 nntor 2020
Pamje dramatike nga Turqia: 10 orë nën rrënojat e tërmetit, 15-vjeçari regjistron gjithçka me telefonin e tij (VIDEO)

Një 15-vjeçar në Turqi, Gunay Ozisik, i cili mbeti nën rrënoja pas tërmetit tragjik në Izmir të Turqisë, ka filmuar veten ndërsa kishte mbetur i bllokuar.

I mituri arriti të shpëtohej nga forcat zjarrfikëse 10 orë pas tërmetit, ndërsa video e regjistruar prej tij u bë virale në rrjet.

E ëma e tij ka thënë se ishte në punë kur ra tërmeti, e po ashtu edhe i ati i tij dhe s epo fliste me të birin në telefon, i cili kishte bërtitur “mama”, e më pas ndërtesa ishte shembur.

“Mu deshën 2 orë të shkoj anë shtëpi për shkak të trafikut dhe kur pashë ndërtesën të rrënuar mu drodh zemra, por fatmirësisht im birë arriti të mbijetonte”, tha ajo.Të ndryshme
Më shumë
Zvogëlohet numri i rasteve të reja të prekur me virusin Covid-19 në Kërçovë23 gusht 2021
Maqedoni: Policia regjistron 437 raste të mosmbajtjes së maskës brenda 24 orëve 1 shtator 2020
VMRO-DPMNE: Rritja e pensioneve duhej të ishte 2.800, a jo 130 denarë21 janar 2021

Radio Uskana - LIVE
Sigla H 1