TV LIVE Radio
PromoVarhelyi: Për momentin po punojmë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Promo1.500 ushtarë nga Maqedonia, SHBA, Bullgaria dhe Greqia në stërvitjen ushtarake “Goditje Vendimtare 21” në Krivollak
PromoKëta janë tetë emrat e anëtarëve të rinj të KQZ-së të emëruar nga presidentja Osmani
PromoMinistri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeVarhelyi: Për momentin po punojmë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë14 maj 2021
Lajme1.500 ushtarë nga Maqedonia, SHBA, Bullgaria dhe Greqia në stërvitjen ushtarake “Goditje Vendimtare 21” në Krivollak14 maj 2021
LajmeMinistri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV14 maj 2021
LajmeDimitrov: Është e pamundur ruajtja e perspektivës evropiane nëse BE-ja nuk i përbush premtimet e saj14 maj 2021
LajmeXhaferi në takim me Mazin: RMV dhe Shqipëria kanë interesa të përbashkët në politikën e jashtme14 maj 2021Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
Këta janë tetë emrat e anëtarëve të rinj të KQZ-së të emëruar nga presidentja Osmani14 maj 2021
Intensifikohen sulmet në Rripin e Gazës, mbi 1.000 bomba janë hedhur nga aeroplanët izraelitë e 220 nga Hamasi – humbin jetën 120 palestinezë dhe 9 izraelitë14 maj 2021
Biden hoqi maskën pas rekomandimeve të reja se të vaksinuarit nuk e kanë të patjetërsueshme ta mbajnë atë14 maj 2021
Netanyahu: Izraeli do të shtojë sulmet në Gaza11 maj 2021
Shkarkimi i Metës/ Rama: Do bëjmë gjithçka kemi në dorë për ta çminuar Presidencën! Për zëvendësuesin e Kreut të Shtetit do të konsultohemi me PD10 maj 2021
Ushtarët francezë me letër të hapur – paralajmërojnë presidentin Macron se “mbijetesa” e Francës është në rrezik10 maj 2021ShowBiz
Më shumë
ShowBizAzis Dervishi dhe Uran Dervishi kanë lansuar klipin e ri “Sulltana e Qafës” (Video) 9 maj 2021
ShowBizSara Hoxha shfaqet atraktive me veshjen unike në Dubai26 prill 2021
ShowBizPublikohet lista e plotë e fituesve të “Oscars 2021”26 prill 2021
ShowBizPublikohet ilahija e shumëpritur, Adem Ramadani me djalin e tij! (Video)24 prill 2021
ShowBiz Argeton Dervishi dhe Rabie Rika Dervishi kanë lansuar klipin e ri “Shkurte vogël” (Video)18 prill 2021Sport
Më shumë
SportBayern Munich shpallet matematikisht kampion në Bundesliga pas humbjes së RB Leipzig nga Dortmundi 8 maj 2021
SportFjalët e para të Jose Mourinhos si trajner i Romës: Pasioni i tifozëve dhe vizioni i klubit më bindën që të bashkohem 4 maj 2021
SportPSG dhe Lille luajnë për fitore dhe për vend të parë, formacionet zyrtare 3 prill 2021
SportFormula 1, shpjegon se si lufton pandeminë e koronavirusit 2 prill 2021
SportReal Madridi nuk e dëshiron rikthimin e Cristiano Ronaldos27 mars 2021
SportFerrari synon vendin e tretë, pas Red Bullit dhe Mercedesit?25 mars 2021Teknologji
Më shumë
Sony pranon se duhet të ridizajnojnë PS5 8 maj 2021
Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme21 prill 2021
Facebook po punon për “byzylykun që sinjalet e trurit i kthen në komanda kompjuterike”22 mars 2021
Facebook bllokon përdoruesit australianë, përfshirë mediat – nuk do të kenë mundësi as të shikojnë e as të shpërndajnë lajme18 shkurt 2021
Signal po ia zë vendin Whatsapp-it, kritikohet ashpër rivali rus Telegram!21 janar 2021


Kuriozitete
Më shumë
Bill Gates mendon se duhet të fillojmë të hamë mish ‘viçi 100 për qind sintetik’ 18 shkurt 2021
Gjendet zvarraniku më i vogël në botë 5 shkurt 2021
Pse 1.2 miliard njerëz ndajnë vetëm 100 mbiemra në Kinë? 21 janar 2021
Stella dhe Sani – njihuni me karakteret e parë në 3D animacion në gjuhën shqipe 20 nntor 2020
Në Jeruzalem zbulohen monedhat e viteve 940 – 970 18 nntor 2020

Radio Uskana - LIVE