TV LIVE Radio
PromoBE miraton pasaportën e vaksinimit, kushtet dhe kur futet në fuqi
PromoSot 33 viktima dhe 949 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni
PromoDeri më 30 prill mund të aplikohet për mbështetje financiare për pagat e muajve shkurt dhe mars
PromoXhaferi në takim të jashtëzakonshsëm me koordinatorët e grupeve të deputetëve
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeSot 33 viktima dhe 949 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni14 prill 2021
LajmeDeri më 30 prill mund të aplikohet për mbështetje financiare për pagat e muajve shkurt dhe mars14 prill 2021
LajmeXhaferi në takim të jashtëzakonshsëm me koordinatorët e grupeve të deputetëve14 prill 2021
LajmeAvokati i popullit tregon problemet me të cilat përballen qytetarët në kushte pandemie14 prill 2021
LajmeFilipçe: Më 19 dhe 26 prill në vend do të arrijnë gjithsej 20 mijë vaksina “Pfizer”14 prill 2021Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
BE miraton pasaportën e vaksinimit, kushtet dhe kur futet në fuqi14 prill 2021
Rusia ndalon fluturimet përkohësisht me Turqinë13 prill 2021
Nigeri, 5 persona të vrarë në sulmet ndaj objekteve të ndihmave13 prill 2021
Shqipëria arrin 250 mijë vaksinime10 prill 2021
Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill10 prill 2021
Vdes Princi Filip, bashkëshorti i Elizabeth II 9 prill 2021ShowBiz
Më shumë
ShowBizTani është bërë zyrtare! Kim Kardashian i kërkon divorcin Kanye West20 shkurt 2021
ShowBizEra Istrefi uron me imazhe të veçanta 13 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës17 shkurt 2021
ShowBizNga videoja për të rritur deri te perandoria miliardëshe – Si u bë e famshme Kim Kardashian? 9 janar 2021
ShowBizDua Lipa duket e mrekullueshme në ngjyrën rozë, teksa diskuton në emisionin e Jimmy Fallon për zgjedhjet në Amerikë 6 nntor 2020
ShowBizArdian Bujupi sjell këngën e re “Marilyn Monroe” 6 nntor 2020Sport
Më shumë
SportPSG dhe Lille luajnë për fitore dhe për vend të parë, formacionet zyrtare 3 prill 2021
SportFormula 1, shpjegon se si lufton pandeminë e koronavirusit 2 prill 2021
SportReal Madridi nuk e dëshiron rikthimin e Cristiano Ronaldos27 mars 2021
SportFerrari synon vendin e tretë, pas Red Bullit dhe Mercedesit?25 mars 2021
SportAbidal: Shkova në Paris për të nënshkruar me Neymarin, ja çfarë ndodhi atje22 mars 2021
SportVendi, shuma e majme dhe muaji: Dueli historik mes Joshuas e Furyt më afër se kurrë17 mars 2021Teknologji
Më shumë
Facebook po punon për “byzylykun që sinjalet e trurit i kthen në komanda kompjuterike”22 mars 2021
Facebook bllokon përdoruesit australianë, përfshirë mediat – nuk do të kenë mundësi as të shikojnë e as të shpërndajnë lajme18 shkurt 2021
Signal po ia zë vendin Whatsapp-it, kritikohet ashpër rivali rus Telegram!21 janar 2021
Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G20 nntor 2020
Apple prezanton gjeneratën e ardhshme të Mac11 nntor 2020


Kuriozitete
Më shumë
Bill Gates mendon se duhet të fillojmë të hamë mish ‘viçi 100 për qind sintetik’ 18 shkurt 2021
Gjendet zvarraniku më i vogël në botë 5 shkurt 2021
Pse 1.2 miliard njerëz ndajnë vetëm 100 mbiemra në Kinë? 21 janar 2021
Stella dhe Sani – njihuni me karakteret e parë në 3D animacion në gjuhën shqipe 20 nntor 2020
Në Jeruzalem zbulohen monedhat e viteve 940 – 970 18 nntor 2020

Radio Uskana - LIVE
USKANA LAJME 14.04.2021