TV LIVE Radio
Nga Vendi
29 korrik 2020
KËRÇOVË REGJISTROHEN 10 RASTE TË REJA ME KOVID-19

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se në 24 orët e fundit nga 1.971 testime janë regjistruar 188 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 44 janë në Shkup, Kumanovë 21, Dibër 1, Shtip 18, Tetovë 24, Strugë 21, Veles 1, Manastir 5, Ohër 6, Kavadar 3, Gostivar 23, Kriva Pallankë 1, Koçan1, Probishtip 2, Demir Hisar 1, Makedonski Brod 3, Kërçovë 19, Resnjë 1, Negotinë.

Nga Ministria e Shëndetësisë bëjnë të ditur se kanë humbur jetën edhe tetë pacientë. Një pacient 62-vjeçar nga Shkupi, një pacient nga Manastiri 74 vjet, një nga Kumanova (78), si dhe dy pacientë nga Tetova (61 dhe 76 vjet).

Momentalisht numri i të diagnostifikuarve në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 10.503, numri i të shëruave 5.931, numri i të vdekurve 476, ndërsa raste aktive momentalisht ka 4.096Të ndryshme
Më shumë
25 vjet pas Masakrës së Srebrenicës10 korrik 2020
OSHB sivjet ndihmoi Maqedoninë me pajsije mjekësore në vlerë prej një milion dollarë30 dhjetor 2020
Vdes 81-vjeçari nga Shkupi në qendrën e votimit në Kaçanik14 shkurt 2021

Radio Uskana - LIVE
Bes Kallaku - KTG