TV LIVE Radio
Sport
8 tetor 2020
Xherdan Shaqiri rezulton negativ me COVID-19

Federata e Futbollit të Zvicrës ka njoftuar se Xherdan Shaqiri për të dytën herë ka rezultuar negativ me COVID-19.

Ditë më parë ishte njoftuar nga federata helvetike se lojtari gjilanas ishte i infektuar me coronavirus.

Shaqirit tani i është mundësuar që t’i bashkohet pjesës tjetër të ekspeditës së përfaqësueses zvicerane.

28-vjeçaro ndihet mirë me shëndet dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjet e radhës, mirëpo që nuk mund të luajë ndaj Gjermanisë që zhvillohet sonte.

Shaqiri është përfshirë po ashtu në listën e lojtarëve të ftuar nga Jurgen Klopp për në Ligën e Kampionëve.Të ndryshme
Më shumë
Qeveria e Maqedonisë sot vendos për shkurtimin e orës policore 4 maj 2021
Bisedimet për Qeverinë e re, pas Ilindenit25 korrik 2020
Besimi: Ndihmë financiare për ato që kanë humbur vendet e punës, studentët dhe familjet në nevojë30 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
Seven Feat. Tuna - Maria