TV LIVE Radio
Kuriozitete
30 tetor 2020
Pamjet e ndërtimit të anijes më të madhe, ajo peshon 185 mijë tonë – kushton 950 milionë dollarë

Kompania e ndërtimit të anijeve P&O, ka publikuar një video me të cilën tregon procesin e ndërtimit të anijes më të madhe që ndonjëherë është ndërtuar.

Shikuesit mund të shohin punën dyvjeçare dhe procesin e ndërtimit të anijes, që ka kushtuar hiq më pak se 950 milionë dollarë dhe që emrin e ka Iona.

Pamjet janë filmuar në portin Meyer Werf në Papenburg të Gjermanisë, ku inxhinierët bashkuan forcat për ta realizuar projektin e shumëpërfolur.

Ajo peshon 185 mijë tonë dhe është 345 metra e gjatë dhe ka 17 kate – me një kapacitet prej 5.200 pushuesveTë ndryshme
Më shumë
Nuk dihet se kur do të arrijnë vaksinat në Maqedoninë e Veriut 8 shkurt 2021
Rritet intensiteti i komunikacionit nëpër rrugë, në Qafë Thanë pritet 30 minuta 1 shtator 2020
Vllau i Griezmann drejtuar Setienit:Dy minuta....Dua të qaj 1 korrik 2020

Radio Uskana - LIVE
USKANA LAJME 14.04.2021