TV LIVE Radio
Nga Vendi
19 qershor 2020
MPB: Për 24 orë janë izoluar 702 persona
 

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 702 personave u është dhënë vendim për izolim, ndërsa 210 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Policia ka kryer kontrolle të rregullta ndaj personave që gjenden në izolim dhe vetizolim ku janë regjistruar tre shkelje të masës së izolimit-vetizolimit.

Nga MPB gjithashtu informojnë se 705 persona kanë shkelur masën për mbajtjen e pajisjeve mbrojtëse, gjegjësisht mbajtjen e maskës.

 


Të ndryshme
Më shumë
Shqipëri, 9 të vdekur dhe 553 raste të reja me coronavirus25 dhjetor 2020
George Bush pikturon portrete të migrantëve dhe shkruan një libër për ta18 gusht 2020
MSH Maqedoni: Vaksinimi thyen rekorde, gati 20 mijë vaksina janë aplikuar gjatë ditës së djeshme23 korrik 2021

Radio Uskana - LIVE
LOTO FOND 17