TV LIVE Radio
Kuriozitete
18 nntor 2020
Në Jeruzalem zbulohen monedhat e viteve 940 – 970

Gjatë gërmimeve arkeologjike në Jeruzalem, janë gjetur katër monedha ari të pastër, që janë dëshmi historike të periudhave të hershme.

Mendohet se monedhat janë aty që prej 1.000 vjetësh.

Sikurse bëjnë me dije mediat e huaja, Autoriteti i Antikiteteve të Izraelit (IAA) kishte thënë se monedhat u zbuluan nga arkeologët, gjatë gërmimeve pranë murit perëndimor në Jeruzalem.

Për monedhat, që u gjetën brenda një ene të vogël, specialisti i IAA, Robert Kool, deklaroi se ishin ruajtur mrekullisht dhe ishin menjëherë të identifikueshme, pa u pastruar ende.Të ndryshme
Më shumë
EVN Maqedoni ndërtoi centralin e parë fotovoltaik nga panele të dyanshme në Maqedoni 3 dhjetor 2020
Arrestohen dy persona për drogë në Gostivar 6 nntor 2020
Maqedonia e Veriut hoqi ndalesën për fluturimet nga Britania e Madhe31 dhjetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Saranda - Mesazhi i fundit