TV LIVE Radio
Teknologji
20 nntor 2020
Zyrtarizohet modeli i ri Realme 7 5G

Realme ka shtuar një telefon të ri në formacionin e saj me lansimin e Realme 7 5G, pajisja vjen me një ekran LCD 6.5 inç që përmban një shpejtësi të rifreskimit 120Hz dhe një rezolucion të plotë + HD.

Telefoni mundësohet nga një procesor i MediaTek, Dimensity 800U dhe gjithashtu vjen me një zgjedhje të RAM 6 GB ose 8 GB.

Telefoni i ri Realme 7 5G vjen me 128 GB hapësirë të brendshme dhe gjithashtu vjen me një bateri 5000 mAh dhe mbushës të shpejtë 30W.

Pajisja përmban një gamë të kamerave të nivelit të lartë, këto përfshijnë një kamerë me 16 megapiksel në pjesën e përparme për video dhe Selfie.

Në pjesën e pasme të pajisjes ekziston një konfigurim i quad kamerave me një kamerë me 48 megapiksel, një kamerë 8 megapiksel dhe një kamerë makro 12 megapiksel dhe një kamerë monokrom 2 megapiksel.

Çmimi për Realme 7 5G të ri do të fillojë me 279 £ për modelin 6 GB dhe po ofrohet me një zbritje prej 50 £ për Black Friday kështu që do të shitet me pakicë për 229 £, pajisja është në dispozicion për t’u porositur paraprakisht nga faqja e Realme.Të ndryshme
Më shumë
Gjatë 24 orëve të fundit në SPB Ohër e janë regjistruar gjithsejtë 50 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si masë preventive kundër përhapjes së koronavirusit, edhe atë Ohër 15, Strugë 3 dhe Kërçovë 9. Nga SPB Ohër në vazhdimësi bëjnë thirrje për r14 janar 2021
MPB: 1022 shkelje të masave mbrojtëse, 231 persona në izolim12 qershor 2020
Shoqata „Fortesa” realizoi projektin Dasma tradicionale e Kërçovës-2020 4 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
Sefë Duraj - Dashnija Jem