TV LIVE Radio
ShowBiz
9 janar 2021
Nga videoja për të rritur deri te perandoria miliardëshe – Si u bë e famshme Kim Kardashian?

Kim Kardashian është ndër personazhet që viteve të fundit po i lakohet emri në masë të madhe në faqet rozë.

Ajo së bashku me familjen e saj u bënë edhe më të popullarizuar përmes serialit të njohur, Keeping Up With The Kardashians.

Kardashian përfitoi famën e saj në televizion dhe në rrjetet sociale përmes produkteve në emrin e saj, përfshirë lojërat në celularë e po ashtu edhe një aplikacion personal.

Për të mos mjaftuar kjo, Kim ka zgjedhur të ndjek mësime edhe për Drejtësi, me pretendim që të bëhet avokate.

Por, para se arrijë kulminacionin në karrierë e pjesën financiare, një shumicë e popullsisë ende hamendësojnë se si ajo arriti famën.

Si u bë Kim Kardashian e popullarizuar?

Mbiemri Kardashian mori vëmendje që në mesin e vitit 1990, për shkak të shoqërimit të lëndës së O.J Simpson.

Robert, babai i Kim, ishte miku më i ngushtë i sportistit, i cili përmes mbështetjes për të u bë person tejet i komentuar.

Duke pasur rrugët e hapura, bukuroshja brune vendosi që të paraqitet për herë të parë në një prej episodeve të serialit “The Simple Life” nga Paris Hilton.

Një vit pas paraqitjes së saj, bujë në rrjet bëri një video për të rritur, ku protagoniste ishte Kim Kardashian.Të ndryshme
Më shumë
Benjamin Idrizi: Jam krenar që asnjëherë se kam përkrahur Mulla Sulën, ky është Bajrami më i Madh27 maj 2020
Para një viti COVID-19 u shpall pandemi11 mars 2021
Bajqinovci: Hotit po i avullohen në pikë të ditës mbi dy milionë euro, kush do ta hetojë rastin?21 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Valon ft. Gjon Koki Surle - Kce Shqip