TV LIVE Radio
Nga Vendi
17 shkurt 2021
Ali Ahmeti uron Pavarësinë e Kosovës: Kthim pas nuk kishte, ja vdekje, ja liri (Video)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar Pavarësinë e Kosovës, duke kujtuar meritat e të gjithë pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në akademinë solemne që u organizua për 17 Shkurtin, Ahmeti ka vlerësuar, se Pavarësia e Kosovës është paguar shtrenjtë me gjakun e rinisë dhe dijetarëve të kombit shqiptar.

“Kthim pas nuk kishte. Ja vdekje, ja liri. Prandaj, përzgjedhja përfundimtare ishte ëndrra e rilindjes kombëtare. O sot, o kurrë. Dhe ne sot po festojmë 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Një moment që nuk erdhi si dhuratë nga të tjerët, por e pagua shtrenjt, me çmimin më të lartë, gjakun e rinisë, e atdhetarëve, e dijetarëve të Kombit”, tha Ahmeti në akademinë solemne.

 

 Të ndryshme
Më shumë
Rreth pesëmbëdhjetë mediume të huaja të akredituara për raportim nga zgjedhjet13 korrik 2020
Matoshi publikon fotografi me Haradinajn, e quan president në ardhje23 tetor 2020
Gjukanoviq: Serbia po e përjeton rëndë humbjen e Kosovës, rajoni po rrezikohet nga luftëra të reja19 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE