TV LIVE Radio
Sport
24 shkurt 2021
Interi i gëzohet vendimit të UEFA-s për pagat e pa realizuara

Lajm i mirë për Interin në lidhje me pagat e papaguara, pasi UEFA ofron një rrugë më të lehtë për të marrë licencat për Kupat e Evropës në sezonin 2021-22.

Në muajt e fundit, Nerazzurët kanë luftuar me vonesat e pagave dhe ka përfituar nga shpërndarja e FIGC për të hequr dorë nga afati i 16 shkurtit përmes marrëveshjeve zyrtare.

 

Fokusi pastaj u zhvendos më 31 Mars, kur angazhimet duhej të zgjidheshin për të marrë licencat për Kupat e Evropës në sezonin 2021-22.

Javën e kaluar, UEFA prezantoi, për shkak të pasojave negative të pandemisë, një përjashtim nga detyrimi për të paguar të gjitha pagat e punonjësve të vitit të kaluar.

Vetëm me këtë rast, klubet do të jenë në gjendje të marrin licencën nëse shuma e mbetur për të paguar nuk kalon 15 për qind të pagës së secilit lojtar në vitin e fundit kalendarik.

Klubi duhet të paraqesë një plan të detajuar që garanton pagesën e borxheve deri më 30 qershor.

Tuttosport raporton se Interi nuk ka paguar pagat për nëntorin dhe dhjetorin nga viti 2020, të barabarta me 24.8 milionë euro.

15 për qindi i përmendur në udhëzimet e fundit të UEFA-s korrespondojnë me 22.3 milionë euro dhe Interi do të duhet të paguajë 2.5 milionë për stafin e tyre deri më 31 Mars, gati 20 milionë euro më pak sesa do të ishin të nevojshme në rregulloret normale.Të ndryshme
Më shumë
Vildane Zeneli: Kam bërë 30 herë testin për COVID-19, jam hipokondriake15 tetor 2020
Takimi në ShBA prish raportet Serbi-Rusi, debat i ashpër mes Gjuriqit dhe zëdhënëses së Putinit në rrjetet sociale 6 shtator 2020
Irani ekzekuton një person të dënuar për bashkëpunim me CIA dhe Mosad20 korrik 2020

Radio Uskana - LIVE
Meda Vjollca - A jena a sjena