TV LIVE Radio
Sport
24 shkurt 2021
Formacionet e mundshme: Real Madridi me shumë mungesa ndaj Atalantës, Zidane me skema të ripërpunuara

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini ka dyshime në sulm përpara ndeshjes së madhe kundër Real Madridit, me Josip Ilicic dhe Duvan Zapata në dyshime.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe do të luhet në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve me skuadrën italiane që është vendase.

 

Luis Muriel duket se do të startojë për Orobicët, por Gasperini ka dyshime për partnerin kolumbian.

Sulmuesi mund të luajë me bashkatdhetarin Zapata, por vetëm nëse Ilicic nuk mund të luajë kundër gjigandëve spanjoll.

La Dea është ende duke u luajtur pa Hans Hateboer, gjersa Joakim Maehle pritet të jetë në rregull.

Raportimet e shumta në Itali pajtohen se Gasperini duhet të fillojë me Pierluigi Gollini në gol, me Rafael Toloi, Cristian Romero dhe Berat Djimsiti që pritet të jenë në mbrojtje.

Robin Gosens duhet të jetë në të majtë, me Marten de Roon dhe Remo Freuler të vendosur për të luajtur në mes të fushës, me Matteo Pessina që mbështet dy sulmuesit.

 

Vëmendja ka qenë në skuadrën e Real Madridi që ka qenë e goditur nga disa lëndime përpara ndeshjes së parë në Geëiss Stadium.

Zinedine Zidane arrin në Bergamo me një formacion të ripunuar dhe pa lojtarë si Dani Carvajal, Sergio Ramos dhe Marcelo në mbrojtje.

 

Karim Benzema, Eden Hazard dhe Rodrygo mungojnë, por në mes Zidane ka përvojën e Toni Kroos, Casemiro dhe Luka Modric.

Formacioni i mundshëm i Atalantas: Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Freuler, Gosens; Pessina; Muriel, Zapata

Formacioni i mundshëm Real Madrid: Courtois; Lucas Vazquez, Varane, Nacho, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Mariano, Vinicius. Të ndryshme
Më shumë
Kovid pasaportat do të përdoren nga marsi, nuk mund të udhëtoni pa to?!18 janar 2021
Ronaldo zbulon katër futbollistët më të mirë ne histori sipas mendimit tij.20 qershor 2020
Shpërthejnë protestat në Armeni. Turma hyn në ndërtesën e qeverisë 1 mars 2021

Radio Uskana - LIVE
ROVENA IBRAHIMI - AMANE