TV LIVE Radio
Nga Rajoni
4 mars 2021
Vetëvendosja merr 58 ulëse në Kuvendin e Kosovës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

 

Fituese e zgjedhjeve për Kuvendin e Kosovës është Lëvizja Vetëvendosje, e cila me 438, 334 vota apo 49.95%, fitoi 58 ulëse në sallën më të famshme të vendit.

Partia Demokratike e Kosovës ka dalë subjekti i dytë me 16.9% apo 148 mijë e 296 vota, pason LDK-ja me 12.64% apo 119 mijë e 978 vota dhe AAK-ja me 7.07 për qind apo 62 mijë e 111 vota.

PDK ka fituar 19 ulëse në Kuvend, kurse LDK-ja 15 sosh, Lista Serbe 10 dhe AAK-së 8 ulëse.

 

Partitë tjera shqiptare, përfshirë edhe Nismën nuk kanë kaluar pragun./21MediaTë ndryshme
Më shumë
Burri në SHBA ngjitet në ndërtesën Trump Tower, pasi kërkonte të fliste me presidentin amerikan19 tetor 2020
Vojvoda kërkohet nga skuadrat italiane, por tani ka ardhur një ofertë edhe nga gjiganti rus 6 korrik 2020
Filipçe: Mësimi në shkollat e mesme në Tetovë dhe Gostivar do të fillojë online27 gusht 2021

Radio Uskana - LIVE
KIDA x MOZZIK - PP