TV LIVE Radio
Sport
25 mars 2021
Ferrari synon vendin e tretë, pas Red Bullit dhe Mercedesit?

Skuadra e Ferrarit përgatitet të nis një sezon të ri me disa risi të rëndësishme krahasuar me të kaluarën e afërt. Drejtuesit e Maranellos kanë vendosur t’i besojnë gjithçka pilotit Sharll Lekler, duke i vënë në krah një pilot mjaft të ri, por tashmë me përvojë, spanjollin Karlos Sainz. Te skuadra italiane synojnë përmirësimin e performancës së makinës, pas një sezoni për t’u harruar, që u mbyll me një vend të gjashtë zhgënjyes për konstruktorë.

Objektivi real për prodhuesin emilian duhet të jetë arritja e vendit të tretë, menjëherë pas Mercedesit dhe Red Bullit. Një rezultat më i mirë do të ishte shumë befasues dhe do të përfaqësonte një pikënisje të jashtëzakonshme në funksion të një cikli të ri, por konkurrenca është jashtëzakonisht e ashpër dhe duket si një ndërmarrje shumë e vështirë për t’u arritur. Të mposhtë Alpine, Aston Martin, AlphaTauri dhe McLaren, rivalët e mesit të tabelës, do të jenë e vështirë për Ferrarin, edhe për atë që u kuptua gjatë provave, por ekipi i Maranello do ta luftojë fort, në çdo pistë, deri në garën e fundit të kampionatit.Të ndryshme
Më shumë
Facebook planifikon të lansojë syzet që lidhen me telefona të mençur17 shtator 2020
Pendarovski-Varhelyi: Raporti i KE-së jep shtytje për intensifikim të mëtutjeshëm të reformave 7 tetor 2020
Një tërmet i fuqishëm në Detin Adriatik – mediat kroate dhe italiane japin detajet27 mars 2021

Radio Uskana - LIVE
Sefë Duraj - Çka i Bana Vetës