TV LIVE Radio
Nga Rajoni
2 prill 2021
Kurti nderon dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe në nderim të dy dëshmorëve të demonstratave të vitit 1981, Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva.

Në praninë e familjarëve dhe bashkëveprimtarëve, Kryeministri Kurti vendosi kurora me lule, te Pllakata e të rënëve, në Prishtinë.

 

Akti i nderimit të të rënëve e shpreh vlerësimin e lartë për kontributin e të gjitha gjeneratave në luftë, përpjekje, dhe sakrificën për lirinë e Kosovës.Të ndryshme
Më shumë
Injorohen iniciativat e Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit në Maqedoni12 shkurt 2021
Ndërron jetë ish-deputeti i Maqedonisë, Amdi Bajram24 tetor 2020
ASH: Të afërmit e zyrtarëve të BDI-së dhe LSDM-së, zgjidhen si gjykatës dhe prokuror potencial29 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
Remzie Osmani - Shume ty te du