TV LIVE Radio
Sport
2 prill 2021
Formula 1, shpjegon se si lufton pandeminë e koronavirusit

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Formula 1 kanë publikuar një komunikatë e përbashkët, ku thuhet se para, gjatë dhe pas garës së Çmimit të Madh të Bahrein janë zhvilluar në total 8.150 teste anti-Covid dhe kanë dalë pozitivë 12 persona.

Një numër shumë i vogël personazh kanë dalë pozitivë, duke parë numrin e madh të testeve që janë kryer, për të mbajtur nën kontroll situatën. Dihet vetëm që 2 nga 12 personat që kanë dalë pozitivë janë të skuadrës Aston Martin.

Kjo fushatë testimesh anti-Covid do të vijojë çdo fundjavë që zhvillohen gara të Formula 1, ndërkohë që edhe çdo skuadër kryen vetë teste gjatë periudhës që nuk ka gara.

Gara e radhës do të zhvillohet në Imola të Italisë, pa tifozë, ndërsa në Bahrein gara u zhvillua me publikëTë ndryshme
Më shumë
Pas ri-vettingut, pritet të dërgohet përfaqësues ushtarak në NATO 6 shkurt 2021
Zaev: Mbajtja e konferencës ndërqeveritare me BE-në, do të jetë sinjal pozitiv edhe për rajonin22 tetor 2020
Zaev: Kosova është partneri më i rëndësishëm ekonomik23 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Rajmonda Kovaçi - Ska si te daja