TV LIVE Radio
Nga Vendi
7 prill 2021
Ushtria e Maqedonisë filloi të vaksinohet me vaksinën ruse “Sputnik”

Pjesëtarët e Armatës së Maqedonisë së Veriut sot filluan me vaksinimin në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski”.

Ushtarët marrin pjesë në grupet që kanë prioritet të vaksinohen pas arritjes së 20 mijë vaksinave nga Serbia.

 

Përveç ushtrisë, në listën për vaksinim janë punonjësit në MPB, të punësuarit në transportin publik, edukatoret dhe përkëdhelëset në çerdhe dhe punonjësit në media.

Vaksinimi bëhet në 48 pika dhe sipas planifikimit, është paraparë që të vaksinohen rreth 3.000 qytetarë në ditë, ndërsa ky numër nuk u përmbush dy ditët e kaluara.Të ndryshme
Më shumë
Qeveria e Maqedonisë miraton mënyrat se si mund të organizohen ngjarje në hapësira të hapura dhe të mbyllura14 shtator 2020
Barca nuk po gjen blerës për Coutinhon23 qershor 2020
Filipçe: Prej sot më shumë termine për vaksinim kundër gripit sezonal 9 dhjetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Pro Band ft Ganja - Kanagjeqi i motres