TV LIVE Radio
Nga Vendi
7 prill 2021
Kërçovë: Rritet numri i të infektuarve, afaristët i respektojnë masat e reja kufizuese

Në Spitalin e përgjithshëm në Kërçovë bëjnë të ditur se vetëm  gjatë ditës së sotme janë evidentuar 19 raste të reja ndërsa në hapësirat e Kovid Qendrës në Kërçovë janë shtruar për shërim 37 pacientë të infektuar me virusin korona. Duke pasur parasyshë këtë situatë serioze, afaristët e Kërçovës i respektojnë në tërësi masat e reja kufizuese.

Situata epidemiologjike në komunën e Kërçovës është shumë serioze. Nga 30 testimet e sotme të realizuara në Spitalin e Përgjithshëm në Kërçovë, 19 pacientë kanë rezultuar pozitiv, ndërkohë që numri i pacientëve të shtruar ka arritur në 37-të, njofton drejtori Stanko Tërpeski i cili u apelon qytetarëve që të respektojnë në tërësi masat e reja kufizuese të qeverisë.

Këtë situatë të rënduar sidomos gjatë ditëve të fundit, si duket e kanë kuptuar drejt edhe afaristët vendor të cilët thonë se masat e reja duhet të respektohen, edhepse këto masa sipas tyre, do të kenë ndikim të madh në veprimtarinë e përgjithshme afariste të Kërçovës.

Sektori i Punëve të Brendshme në Ohër njofton se gjatë ditës së sotme Inspektorati shtetror i tregëtisë ka kontrolluar 37 subjekte hotelierike, ndërsa zyrtarët policor kanë caktuar masa për dy qytetarë të cilët nuk e kanë respektuar orën policore dhe  per 33 të tjerë që kanë lëvizur pa maska mbrojtëse.Të ndryshme
Më shumë
LSDM: Për gjuhën dhe identitetin nuk bisedohet, Mickoski shpërndan histeri25 nntor 2020
Agjencitë turistike në Maqedoni kërkojnë të vazhdojë mbështetja financiare për paga26 janar 2021
Nesër në Bruksel takimi i radhës Kosovë-Serbi28 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Vullnet Ibraimi ft. Daniel Mustafa - Eja me henen