TV LIVE Radio
Nga Vendi
8 prill 2021
Reshjet e borës bllokojnë rrugën Gostivar-Kërçovë

Për shkak të reshjeve të dobëta të dëborës është bllokuar rruga Gostivar-Kërçovë në qafën malore Strazhë duke shkaktuar kolona të gjata të makinave.

Dyshohet se rruga është bllokuar për shkak se shumica e vozitësve me kalimin e afatit për pajisjet dimërore, tashmë kanë ndërruar pneumatikët e dimrit duke vendosur pneumatikë për kushte verore.

 

Si rrjedhojë shumë makina kanë ndaluar shpejtësinë ose kanë ndaluar plotësisht vozitjen pasi mbetjet e dëborës në rrugë paraqesin problem në manovrimin e makinave.Të ndryshme
Më shumë
Nëntë viktima dhe 193 raste të reja me Covid-19, shërohen 46 pacientë17 qershor 2020
Paraqitja e parë e Van de Beek si startues: Holandezi dhuroi spektakël në fitoren e Unitedit në Carabao Cup23 shtator 2020
Emre Belezoglu pensionohet nga futbolli në moshë 39 vjeçare15 gusht 2020

Radio Uskana - LIVE
Sefë Duraj - Dashnija Jem