TV LIVE Radio
ShowBiz
18 prill 2021
Argeton Dervishi dhe Rabie Rika Dervishi kanë lansuar klipin e ri “Shkurte vogël” (Video)

Këngëtarët kërçovar, Argeton Dervishi dhe Rabie Rika Dervishi kanë lansuar projektin më të ri muzikor “Shkurte vogël” 

Kënga që sjellin  kësaj radhe gërsheton në vete shumllojshmëri vlerash muzikore duke filluar me origjinalen dhe vazhduar drejt modernes.

Rimodelimi dhe ruajtja e tradicionales përmes risise kengen kërçovare e bënë më të veçant andaj dhe e realizuam këtë projekt sepse kënga kërçovare meriton te jehoj në kulmin e muzikës shqiptare aty dhe ku e ka vendin, shprehen për TV Uskana Argëton Dervishi dhe Rabie Rika Dervishi. 

Kënga mbanë titullin  “Shkurte vogël ”  dhe vjen edhe me videoklip që tashmë është në kanalin YoutubeTë ndryshme
Më shumë
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kush do lejohet të kalojë21 nntor 2020
Luis Suarez: Lejuam që titulli i ligës të na rrëshqet nga dora15 korrik 2020
Tarracat e kafeneve në Maqedoni mund të vazhdojnë me punë, deri në miratimin e protokolleve të reja29 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Seldi x Keisi - Ska dashni