TV LIVE Radio
Nga Rajoni
29 prill 2021
Shkarkimi i presidentit Meta, socialistët mbledhin grupin parlamentar

Socialistët janë të vendosur për të iniciuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Të hënën pritet për hapat që do të ndërmerren dhe të mblidhet grupi aktual parlamentar socialist nën drejtimin e kryesocialistit Edi Rama.

Në këtë mbledhjen pritet të diskutohen mundësitë reale për shkarkimin e presidentit.

Ndërkohë socialistët për ta bërë këtë kanë një problem ligjor.

Ligji për komisionet hetimore dhe ato të posaçme e ndalon krijimin e tyre 4 muaj përpara përfundimit të mandatit aktual të parlamentit. Në të tilla kushte koha për të ngritur një komision hetimor nuk është në favorin e PS.

Megjithatë socialistët do të diskutojmë për rrugët alternative.Të ndryshme
Më shumë
Lehtësimi shpirtëror që ndjeu Khabib Nurmagomedov në matjet zyrtare – pesha e tij është ideale për meçin ndaj Justin Gaethje23 tetor 2020
Sela-Gashi: Kjo qeveri nuk ka legjitimitet, do të vazhdojmë t’i mbrojmë interesat e shqiptarëve19 gusht 2020
Pas infektimit të Spasovskit më Kovid-19, anketë epidemiologjike në MPB dhe Qeveri27 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE