TV LIVE Radio
Nga Rajoni
3 maj 2021
Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të ngrihet me shpejtësi për të shqyrtuar kërkesën.

Shumica parlamentare ka deklaruar më herët se presidenti Meta do të shkarkohet nga Kuvendi aktual në lidhje me shkeljet e Kushtetutës dhe përfshirjen e tij në fushatë.

Kjo është hera e dytë që shumica parlamentare ndërmerr një nismë për shkarkimin e Ilir Metës, brenda një mandati. /A2News/Të ndryshme
Më shumë
Kuvendi i Maqedonisë nesër mban seancën e 32-të17 prill 2021
Përzgjedhësi i Shqipërisë, Reja: Dua pikë në ndeshje me Kazakistanin10 tetor 2020
Vrasje e trefishtë në një lokal në Brazil, tre plaçkitës ia drejtuan revolen pronarit – për ta ishte tentim vjedhja e fundit14 tetor 2020

Radio Uskana - LIVE