TV LIVE Radio
Nga Vendi
4 maj 2021
Sot fillon imunizimi masiv në gjashtë qendrat rajonale të RMV-së

Prej sot pritet që të fillojë imunizimi masiv në qendrat rajonale në gjashtë komuna ku në periudhën e kaluar janë përgatitur sallat sportive. Bëhet fjalë për Shtipin, Ohrin, Kavadarin, Tetovën, Kumanovën dhe Manastirin.

Autoritetet komuanle kanë njoftuar se sallat sportive janë gati, a vaksinat kanë arritur.

Në Shtip, imunizimi i qytetarëve të rajonit lindor do të zhvillohet në sallën “Jordan Mijallkov”. Dje pasdite në këtë qytet kanë arritur 5.000 vaksina “Sinofarm”, të cilat janë vendosur në frigoriferë që ndodhen në sallë, dhe të cilën e siguron policia. Për këtë, janë angazhuar 50 infermiere, 16 administratorë – studentë dhe vullnetarë nga Kryqi i Kuq. Në këtë sallë ka 22 pika për vaksinim, të cilët në ditë do të imunizojnë nga 1.000 deri në 2.000 qytetarë.

Në Kavadar, vaksinimi do të zhvillohet në sallën “Jasmin”. Janë dërguar 5.100 vaksina për qytetarët e Kavadarit, Velesit, Negotinës, Demir Kapisë, Vallandovës, Gjevgjelisë, Gradskos dhe Rosomanit.

Është bërë gati edhe qendra rajonale e Manastirit, ku të premten është kryer edhe stimulimi se si do të zhvillohet vaksinimi.Të ndryshme
Më shumë
Të shtunën protestohet kundër digjitalizimit të librave11 maj 2021
Berbatov: Solskjaer e ka gjetur tashmë ‘Cristiano Ronaldon e ri’ te Manchester Unitedi 3 korrik 2020
Tha se është Kylie Jenner shqiptare? Çfarë fshihet pas deklaratës së bujshme të Luanës (VIDEO)15 maj 2020

Radio Uskana - LIVE
Seven Feat. Tuna - Maria