TV LIVE Radio
Nga Vendi
4 maj 2021
Sot 31 viktima dhe 67 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.169 teste, ndërsa janë regjistruar 67 raste të reja me COVID-19.

Në Shkup – 28, Kumanovë – 8, Gostivar dhe Ohër nga 4, Prilep, Tetovë, Manastir, Kavadar dhe Shtip nga 3, Strugë, Kërçovë dhe Resnje nga 2, Sveti Nikollë dhe Kratovë nga 1.

 

Janë regjistruar 782 pacientë të shëruar nga coronavirusi

MSh gjithashtu njofton se sot janë regjistrua edhe 31 viktima nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 152.814, numri i pacientëve të shëruarve ka arritur në 134.653, numri i vdekjeve është 4.992, ndërsa numri i rasteve aktive 13.169.Të ndryshme
Më shumë
MPB Maqedoni: Gjobiten 852 persona për mosmbajtje të maskave 3 tetor 2020
Tërmet i fortë në Greqi, ndihet deri afër qytetit shqiptar29 gusht 2020
“Monstra”, Raufi: Jemi të bindur se ky rast është i montuar 3 shkurt 2021

Radio Uskana - LIVE