TV LIVE Radio
Sport
19 gusht 2021
I pa rëndësishëm për Romën dhe Mourinhon, Pedro hakmerret duke nënshkruar me Lazion

Pedro Rodriguez ka ndërruar skuadër, por jo edhe qytet.

Sulmuesi spanjoll është larguar nga Roma dhe ka befasuar të gjithë duke u bashkuar me rivalët e mëdhenj lokal Lazion.

Transferime mes dy klubeve nuk ndodhnin që 40 vite kur i fundit ishte Carlo Perrone i cili u largua nga Lazio për t’iu bashkuar Romës.

Që nga ajo kohë më nuk kishte transferime direkte nga njëri klub tek tjetri, por as ky i Pedros nuk mund të quhet i tillë.

Veterani spanjoll ishte i parëndësishëm për Romën, aq sa nuk ka ushtruar asnjë ditë nën urdhrat e trajnerit Jose Mourinho.

Roma ia ka shkëputur së fundmi kontratën atij dhe Pedro mbeti lojtari i lirë, por i është hakmarrë ish-klubit të tij duke kaluar te rivalët e Lazios.

34-vjeçari besohet se ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me Lazion, edhe pse klubi ende nuk ka zbuluar detajet e marrëveshjes.Të ndryshme
Më shumë
Trejneri i Manchester City thotë se ekipi i tij nuk është gati per të filluar në Premier Ligë17 qershor 2020
Procesi i regjistrimit në Kërçovë zhvillohet normalisht, janë regjistruar 80% e popullatës23 shtator 2021
Pendarovski: Me përkushtim do të punojmë në kultivimin dhe promovimin e kulturës dhe traditës boshnjake28 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
Hekurani ft. Trimi - Rrushe