TV LIVE Radio
Sport
2 shtator 2021
Tre lojtarë të Kosovës rrezikojnë suspendimin për ndeshjen ndaj Greqisë nëse ndëshkohen me karton të verdhë

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e tretë në fazën e grupeve, ku kësaj radhe takohet me Gjeorgjinë si mysafir.

Ndeshja zhvillohet në “Batumi Arena”, nga ora 18:00.

 

Të besuarit e Bernard Challandes kanë pësuar humbje në dy ndeshjet e para, ku ndaj Gjeorgjisë do të kërkojë pikët e para.

Për këtë ndeshje në rrezik që të suspendohen janë tre lojtarë Florent Hadergjonaj, Besar Halimi, Vedat Muriqi.

Që të tre ishin ndëshkuar me karton të verdhë në ndeshje me Suedinë.

Hekuran Kryeziu që nuk është ftuar, ishte ndëshkuar me kartonë të verdhë në dy ndeshje radhazi, ndaj Spanjës dhe Suedisë, duke bërë që të jetë i suspenduar.

 

Në anën tjetër edhe Bernard Berisha është i suspenduar (nuk është ftuar për ndeshjet e shtatorit) pas kartonit të kuq me Spanjën.Të ndryshme
Më shumë
Ministri Hoxha viziton zyrat e reja të Njësive Rajonale të MBPEU dhe AUV14 maj 2021
Zaev: Në kohë kritike të pandemisë me COVID-19, popujt e Evropës duhet të jenë të bashkuar16 shtator 2020
Kurti: Kosova këtë të diel i kthehet popullit14 shkurt 2021

Radio Uskana - LIVE
Aferdita Demaku & Dona Janova - Nuse shko te nana