TV LIVE Radio
Sport
4 shtator 2021
E shkëputi kontratën me Spurs, Aurier i gatshëm t’i bashkohet Arsenalit

Serge Aurier ka shkëputur kontratën me Totenham Hotspurs në ditën e fundit të afatit kalimtar veror.

Pas katër viteve qëndrim në Londër te Tottenham, Aurier tani është një futbollist i lirë dhe po konsideron ofertat.

Dëshira e reprezentuesit të Bregut të Fildishtë është të qëndroj në Angli dhe Arsenali është njëra nga skuadrat favorite për t’i marrë shërbimet e tij.

Sky Sports ka raportuar se Aurier është në bisedime me Arsenalin për t’iu bashkuar atyre si futbollist i lirë.

Topçinjtë kanë treguar interesim për të edhe pse morën mbrojtësin e djathtë japonez Takehiro Tomiyasu nga Bologna.

Në rast se ndodh ky transferim, atëherë Aurier do të bëhej një ndër lojtarët e pakët që luajnë për dy rivalët e qytetit të Londrës.

Gjithsesi interesim për anësorin kanë shprehur edhe skuadra nga Rusia, Franca e Turqia.Të ndryshme
Më shumë
NPK “Tetova”: Qytetarët të mos përdorin ujin për pije11 janar 2021
Dimitrov dhe Osmani në Berlin, takimi me shefen e diplomacisë bullgare 3 nntor 2020
Filipçe: Pason rikonstruimi i tërësishëm i spitalit në Shtip 5 dhjetor 2020

Radio Uskana - LIVE
Violeta Kajtazi - Sa jam merzit