TV LIVE Radio
Nga Vendi
13 tetor 2021
20 viktima, 412 infektime të reja në 24 orë me Covid 19

20 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit.

10 nga rastet fatale janë regjisdtruar në Shkup, 3 në Kocani, dhe nga 2 raste fatale janë regjistruar në Kumanovë dhe Prilep, dhe me nga një rast i vdekur janë regjistruar në tetovë, Veles, dhe Ohër. Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital.

Nga 3567 testime të realizuara kanë rezultuar positiv 412 persona, prej të cilëve edhe më tej kryeson Shkupi me 207 raste pozitive.

Janë regjistruar edhe 459 pacientë të shëruar, derisa në vend ka 6.589 raste aktive.Të ndryshme
Më shumë
Samiti i ardhshëm i NATO-s do të mbahet vitin e ardhshëm në Madrid 9 tetor 2021
Maqedonia pritet që t’i hapë kufijtë javën e ardhshme me vendet e rajonit18 shtator 2020
Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet në RMV: Nuk është bërë pilot – projekt për votimin biometrik, vërejtje edhe për retorikën negative dhe mangësitë juridike18 tetor 2021

Radio Uskana - LIVE
Uran Dervishi - Kerkon Zemra