TV LIVE Radio
Sport
16 nntor 2021
Kinezi i parë në Formula 1, drejton makinën e “Alfa Romeo”-s

Guanjou Zhu, sezonin e ardhshëm do të drejtojë makinën e skuadrës “Alfa Romeo” dhe do të jetë kinezi i parë që do të drejtojë një makinë në Formula 1. Ai do të jetë kolegë skuadre me Valteri Botas, i cili largohet nga skuadra e “Mercedesit” dhe nga viti i ardhshëm do të ulët ne makinën e Kimi Raikonenit, që ka paralajmëruar se do të shkojë në pension.

Kinezi Zhu, garon në Formula 2 dhe është në konkurencë për të fituar titullin, ndërsa kishte edhe disa teste me skuadrën “Alpin”, që ishin sinjal i mjaftueshëm për reagimin e skuadrës “Alfa Romeo”.

 

Piloti kinez te “Alfa Romeo”, do të zëvëndësojë Antonio Xhovinacin.Të ndryshme
Më shumë
Mbi 200 viktima dhe 14.205 raste të reja me koronavirus në Turqi27 dhjetor 2020
U mbajtë mbledhja e 44 e Këshillit të komunës së Kërçovës28 janar 2021
Taravari: Sistemi dështoi në menaxhimin e situatës me pandeminë19 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
Bloody - Ti