TV LIVE Radio
Nga Bota
20 nntor 2021
Austria kthen izolimin, mijëra protestues përleshen me policinë

Pamje të dhunshme vijnë nga Vjena, ku 10 000 protestues dolën në rrugë për të protestuar kundër mbylljes dhe vaksinimit të detyrueshëm.

Marshimi nisi në Heldenplatz, aty ku rreth 1300 forca policie u kërkuan demonstruesve që të vendosnin maskat, por thirrja ra në vesh të shurdhër.

Protestuesit mbanin në duar flamuj austriakë dhe banderola ku talleshin me kancelarin Alexander Schallenberg dhe ministrin e Shëndetësisë, Ëolfgang Mueckstein.

Më pas, nisi përplasja me policinë, si pasojë e së cilës ende nuk dihet se sa persona janë arrestuar.

Protesta kundër masave ndaj Covid-19 janë zhvilluar edhe në disa qytete të Holandës.

 Të ndryshme
Më shumë
Me afërsisht 400 mijë të infektuar nga Kovid-19, Meksika vendi i dytë më i prekur në Amerikën Latine28 korrik 2020
SPB Tetovë: 81 persona pa maska gjatë ditës së djeshme10 shtator 2020
Taravari: Kemi realizuar gati 70 për qind të premtimeve tona, komuna sërish do t’i takojë ASH-së 2 nntor 2020

Radio Uskana - LIVE
Noizy - Party turn up