TV LIVE Radio
Nga Rajoni
23 nntor 2021
Nesër ditë zie në Bullgari

Sipas mediave bullgare, 24 nëntori do të shpallet ditë zie kombëtare në shtetin fqinj, ku humbën jetën 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut.

Këtë e ka bërë të ditur zv. kryeministri Galab Donev në Varna.

 

Në këtë mënyrë do të nderohet viktimat e dy tragjedive – zjarrit në shtëpinë e të moshuarve në fshatin Rojak dhe aksidentit të rëndë të autobusit në autostradën e Strumës.

Vendimi pritet të shpallet nga Këshilli i Ministrave.

“Dita e zisë do të jetë e përbashkët në Bullgari dhe Maqedoninë e Veriut”, tha Donev.

Kujtojmë se nëntë persona kanë humbur jetën nga zjarri në një shtëpi të të moshuarve në fshatin Rojak të Varnës.

Pak orë më vonë, në orën 02:00, një autobus ka marrë flakë në autostradën e Strumës. 45 qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën, ndërsa shtatë persona të tjerë u lënduarTë ndryshme
Më shumë
Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 20 pacientë, gjithsej mjekohen 27423 janar 2021
Rregullat e rrepta që të famshmit duhet të ndjekin, kur takohen me personat e familjes mbretërore 3 shtator 2020
Fillojnë bisedimet historike të paqes mes qeverisë afgane dhe talebanëve12 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
Noizy - Party turn up