TV LIVE Radio
Nga Rajoni
23 nntor 2021
Beograd: Dy të vdekur dhe 15 të lënduar pas një shpërthimi të fuqishëm në një depo të armëve

Dy persona kanë vdekur si pasojë e një shpërthim të fuqishëm, që ka ndodhur rreth orës 14:00 në fabrikën e armëve në Leshtane të Beogradit.

Bëhet fjalë punonjësit e fabrikës EdePro që prodhojnë armë.

Mediat raportojnë se si pasojë e këtij shpërthimi janë edhe 15 persona të lënduar.

Ekipet e kërkim-shpërthimit janë vënë në kërkim të disa personave që po konsiderohen të zhdukur.

Deri më tani shkaqet janë të panjohura se si erdhi deri tek shpërthimi, raporton BE 92 Të ndryshme
Më shumë
Florida, nuk ka më shtretër në njësitë e kujdesit intensiv20 korrik 2020
Sot vazhdon gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të 27 prillit 1 shkurt 2021
Ambasadorët e BE-së diskutojnë për kornizën negociuese të Maqedonisë së Veriut 6 nntor 2020

Radio Uskana - LIVE
Lil Don - Mama