TV LIVE Radio
Nga Rajoni
24 nntor 2021
Flet dëshmitari që i pari arriti te autobusi: Nuk ndjeva aromë nafte por aromë gomë e djegur

Ilija Nikollov nga Bullgaria, njëri prej personave dëshmitarë dhe i cili i pari është lajmëruar në 112 për ët paraqitur katastrofën, për Televizionin Nacional Bullgar zbulon detaje të reja për incidentin ku humbën jetën 46 qytetarë të Maqedonisë.

 

Nikollov punon në një objekt 500 metra në afërsi të vendit të fatkeqësisë.

“Dëgjova një shpërthim por nuk munda ta kuptoj çfarë ishte. U lëshuam me kolegun drejt vendit dhe e pamë se diçka po digjet. Së pari digjeshte më pak por më pas zjarri u përforcua. U afruam të ndihmojmë por nuk kishte se si. Shumë kishte flakë, nuk mundeshim të afrohemi”, tha Ilija për BNT.

Sipas tij, kishte disa njerëz që kishin dalë nga ana e majtë e autobusit.

“Më flisnin në gjuhë të panjohur, nuk kuptoja prej nga vijnë. Thirrëm në 112 dhe mora reflektues për të sinjalizuar veturat që vinin. Shumë shoferë ndaluan veturat dhe vrapuan për të ndihmuar. Policia erdhi 17-18 minuta më vonë dhe pastaj ne ikëm drejt bazës. Vinte era gomë e djegur, nuk kam ndjerë aromë të naftës. Nuk e di nëse gardhi mbrojtës e ka penguar derën të hapet, ishte shumë errësirë dhe nuk mund të vërehej çfarë po ndodhte.”, tha Ilija Nikollov.Të ndryshme
Më shumë
Aktakuzë për ish drejtorin e Spitalit të Strugës që ka kontrolluar pacientë në ordinancën e egër gjinekologjike25 maj 2021
Nga e hëna nis faza e dytë e lehtësimit të masave në Kosovë15 maj 2020
Konfirmohet dënimi me burg për Gruevskin për rastin “Dhuna në Qendër”29 nntor 2021

Radio Uskana - LIVE
Free Mc's - Karamele