TV LIVE Radio
Nga Bota
24 nntor 2021
Parlamenti Europian mbanë 1 minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Bullgari

Në Parlamentin Europian është mbajtur një minutë heshtje për viktimat e ngjarjes së rëndë të ndodhur në Bullgari.

 

Deputetët e Parlamentit Evropian u çuan në këmbë dhe mbajtën një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave pas thirrjes së Presidentit David Sassoli.

“Me keqardhje të thellë morëm vesh aksidentin e tmerrshëm me autobusin që ndodhej në afërsi të Sofje, Bullgarisë, që shkaktoi humbjen e jetëve të 46 personave, përfshirë shumë fëmijë. Ne emër të Parlamentit Europian dhe timen personale, dëshiroj të dërgoj të gjithê solidaritetin tonë familjeve dhe miqve të qytetarëve tê Maqedonisë së Veriut. Ju bëj thirrje për një minutë heshtje“, tha ai.

46 persona, shumica prej të cilëve shqiptarë humbën jetën ditën e djeshme në një aksident në Strumë të Bullgarisë pasi po ktheheshin nga një ekskursion në Stamboll të Turqisë.Të ndryshme
Më shumë
Filipçe: Pason rikonstruimi i tërësishëm i spitalit në Shtip 5 dhjetor 2020
Kontrolle të jashtëzakonshme në Ohër, Strugë dhe Dojran, shpërbëhen mbi 200 kilogramë ushqim jo i sigurt10 korrik 2021
Mariçiq: Pas rritjes së pagave të policisë gjyqësore, vijojnë uniformat e reja për policinë e burgjeve12 mars 2021

Radio Uskana - LIVE
EANDA - VELLO