TV LIVE Radio
Nga Vendi
25 nntor 2021
Prokurori bullgar hedh poshtë versionin për bidona me karburant

Hetuesit bullgarë i hedhin poshtë kategorikisht spekulimet se në autobusin e djegur është transportuar benzinë ose naftë, theksoi në konferencën e sotme prokurori bullgar Borislav Sarafov.“Po përhapen informacione se në autobus po transportoheshin derivate të karburantit, benzinës dhe dizelit dhe se këto kanë qenë arsyet e zjarrit. Ai version është hetuar, por kategorikisht e hedhim poshtë si të pabazë. Tre bidon u gjetën në vend, që përmbanin vetëm mbetje vaji. Nuk ishin të mbushur dhe as të djegur. Rrjedhimisht, zjarri nuk është shkaktuar nga ata”, tha Sarafov.Të ndryshme
Më shumë
Vazhdon rekordi negativ: Sot 386 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni 9 tetor 2020
Burri i lidhur rrihet publikisht nga talebanët në mes të Kabulit, i akuzuar për vjedhje të një celulari20 shtator 2021
BE-ja kërcënon me sanksione liderët e Libanit19 qershor 2021

Radio Uskana - LIVE
KIDA x MOZZIK - PP