TV LIVE Radio
Nga Vendi
25 nntor 2021
Prokuroria ka urdhëruar sekuestrimin e dokumenteve dhe kompjuterëve të “Besa Trans”

Prokuroria ka urdhëruar sekuestrimin e dokumenteve dhe kompjuterëve të “Besa Trans”, agjencisë të autobusit në të cilën u djegën 45 udhëtarë në Bullgari, si dhe gjithçka tjetër që lidhet me udhëtimin.

Prokuroria jonë është në komunikim të vazhdueshëm me prokurorinë bullgare dhe nesër organet hetimore bullgare pritet të dalin në një konferencë për media dhe të publikojnë informacione për hetimet e deritanishme.

 

Më herët edhe Ministria e Transportit dhe Lidhjeve njoftoi se “Besa Trans BTB” i merret licenca për punë, përkatësisht ndalesa për kryerjen e veprimtarisë.

Në aksidentin e autobusit në Bullgari jetën humbën 45 persona, ndërsa 7 janë lënduar.Të ndryshme
Më shumë
Burri në SHBA ngjitet në ndërtesën Trump Tower, pasi kërkonte të fliste me presidentin amerikan19 tetor 2020
Të enjten në Tetovë do të mbahet protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike 3 gusht 2020
Shkarkimi i presidentit Meta, socialistët mbledhin grupin parlamentar29 prill 2021

Radio Uskana - LIVE
EANDA - VELLO