TV LIVE Radio
Nga Rajoni
14 janar 2022
Rastet e reja me coronavirus sipas komunave

Është duke vazhduar rritja e rasteve me coronavirus në Kosovë, ku vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 585 raste të reja.

Më së shumti raste janë konfirmuar në Prishtinë, gjithsej 262 raste.

Pastaj, Mitrovicë 45 raste, Gjakovë 36 raste, Vushtrri 30 raste, Pejë 28 raste, Prizren 21 raste, transmeton Telegrafi.

Podujevë 19 raste, Obiliq 19 raste, Gjilan 18 raste, Ferizaj 17 raste.

Komunat tjera kanë më pak raste të reja të konfirmuara me coronavirus.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se janë duke rishikuar masat antiCOVID, pas rritjes së rasteve me coronavirus.

Në total numri i rasteve aktive është 3.339.

Ndryshe, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës. Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.Të ndryshme
Më shumë
Sancho, Grealish dhe lojtarët në listën e dëshirave të Solskjaer – formacioni i mundshëm i Unitedit në sezonin e ri28 korrik 2020
Shkëndije Mujaj i përkushtohet e tëra fesë: S’ka më foto provokative15 maj 2020
Kapet në Durrës peshkaqeni dem, specia e rrallë bie në rrjetën e anijes16 dhjetor 2021

Radio Uskana - LIVE
USKANA LAJME 21.01.2022