TV LIVE Radio
PromoBullgaria nuk bën lëshime për Maqedoninë e Veriut, BE nuk dëshiron ndarje nga Shqipëria
PromoMaqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023
PromoSot mblidhet Këshilli i BE-së, do të vendosin për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
PromoMPB Maqedoni: Prej nesër deri të dielën nuk do të funksionojë sistemi për dokumentet personale
Lajmet nga Vendi
Më shumë
LajmeBullgaria nuk bën lëshime për Maqedoninë e Veriut, BE nuk dëshiron ndarje nga Shqipëria22 qershor 2021
LajmeMaqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 202322 qershor 2021
LajmeSot mblidhet Këshilli i BE-së, do të vendosin për negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë22 qershor 2021
LajmeMPB Maqedoni: Prej nesër deri të dielën nuk do të funksionojë sistemi për dokumentet personale22 qershor 2021
LajmeQeveria e Maqedonisë sot shqyrton vendimin për taksën ekologjike dhe TVSH-në e rrymës elektrike22 qershor 2021Lajme nga rajoni dhe Bota
Më shumë
BE-ja kërcënon me sanksione liderët e Libanit19 qershor 2021
Ahmeti: Institucionet duhet të punojnë vazhdimisht në infrastrukturë që të zvogëlohen mundësitë për vërshime19 qershor 2021
Nis vaksinimi antiCOVID-19 në burgjet e Shqipërisë19 qershor 2021
Ndihmës Sekretari i Shtetit do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut18 qershor 2021
Mbi 82 milionë njerëz janë zhvendosur në të gjithë botën në vitin 202018 qershor 2021
Edhe Greqia rrezikohet nga paralajmërimet e Bajdenit nëse punon kundër Marrëveshjes së Prespës18 qershor 2021ShowBiz
Më shumë
ShowBizAngelina Jolie pretendon se tre nga fëmijët e saj donin të dëshmonin kundër Brad Pitt në çështjen e kujdestarisë18 qershor 2021
ShowBizArgëton Dervishi dhe Rabie Rika Dervishi kanë lansuar klipin e ri “Sa duhet fëmija” (Video)31 maj 2021
ShowBizShqipëria kualifikohet në finalen e “Eurovision 2021” (VIDEO)21 maj 2021
ShowBizAzis Dervishi dhe Uran Dervishi kanë lansuar klipin e ri “Sulltana e Qafës” (Video) 9 maj 2021
ShowBizSara Hoxha shfaqet atraktive me veshjen unike në Dubai26 prill 2021Sport
Më shumë
SportMaqedonia do të luajë me Holandën në Kampionatin Evropian, ndeshja e fundit për Pandevin21 qershor 2021
SportRivaliteti dhe grinta nuk mjaftojnë, derbi britanik mbyllet në paqe18 qershor 2021
SportUEFA kërcënon Anglinë, mund ta zhvendos finalen e EURO 2020 nga Londra në Budapest nëse nuk plotësohen kushtet18 qershor 2021
SportShënoi dy gola ndaj Hungarisë, por Ronaldo humbi edhe një rast absolutisht të pabesueshëm nga vetëm pesë metra16 qershor 2021
SportMaqedonia e Veriut debuton me humbje në Kampionat Evropian, mposhtet nga Austria13 qershor 2021
SportLogan Paul deklarohet pas meçit ekzibicional ndaj Mayweather 7 qershor 2021Teknologji
Më shumë
Sony pranon se duhet të ridizajnojnë PS5 8 maj 2021
Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme21 prill 2021
Facebook po punon për “byzylykun që sinjalet e trurit i kthen në komanda kompjuterike”22 mars 2021
Facebook bllokon përdoruesit australianë, përfshirë mediat – nuk do të kenë mundësi as të shikojnë e as të shpërndajnë lajme18 shkurt 2021
Signal po ia zë vendin Whatsapp-it, kritikohet ashpër rivali rus Telegram!21 janar 2021


Kuriozitete
Më shumë
Dogecoin: Shakaja më e shtrenjtë e botës 19 maj 2021
Bill Gates mendon se duhet të fillojmë të hamë mish ‘viçi 100 për qind sintetik’ 18 shkurt 2021
Gjendet zvarraniku më i vogël në botë 5 shkurt 2021
Pse 1.2 miliard njerëz ndajnë vetëm 100 mbiemra në Kinë? 21 janar 2021
Stella dhe Sani – njihuni me karakteret e parë në 3D animacion në gjuhën shqipe 20 nntor 2020

Radio Uskana - LIVE
Ilirjeta Arberor Bashota - Dasma jone na qofte perhajer