TV LIVE Radio
Sport
11 May 2024
Klubi italian me aksionar Thierry Henry dhe Cesc Fabregas rikthehet në Serie A pas 21 viteve

Skuadra e Comos ka siguruar pjesëmarrjen në Serie A, për sezonin e ardhshëm.

 

Pas Parmas, Como është skuadra e dytë e cila do të ngritet në elitën e futbollit italian, shkruan IndeksOnline.

Kjo është hera e parë që nga viti 2002/03, kur Como do të luaj në Serie A, plot 21 vite.

Ata kanë një nga grupet më të pasura të pronësisë në të gjithë futbollin italian (grupi indonezian Djarum) me Thierry Henry dhe Cesc Fabregas që janë gjithashtu aksionarë.

Como përfundoi sezonin në Serie B në vendin e dytë, me 73 pikë, tre më pak se Parma./IndeksOnline/Të ndryshme
Më shumë

Radio Uskana - LIVE