TV LIVE Radio
Nga Rajoni
21 May 2024
Tahiri: Në vend se të ishte kryeministër i lekut, Kurti bëhet kryeministër i dinarit

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, mëngjesin e sotëm ka adresuar kritika ndaj kryeministrit Albin Kurti, për çështjen e dinarit.

Ajo ka ironizuar me Kurtin duke thënë se nga kryeministër i lekut është bërë kryeministër i dinarit, duke kujtuar kauzën e Kurtit për bashkim kombëtar.

“Kryeministri i dinarit – ne vend te ishte kryeministër i lekut për te cilin premtoi dhe mori shumicën e votave- po hynë ne histori për dinar.”, ka shkruar ajo në Facebook./21MediaTë ndryshme
Më shumë

Radio Uskana - LIVE