TV LIVE Radio
Nga Rajoni
6 qershor 2020
20 raste të reja në Shqipëri me Covid-19
 

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se janë regjistruat  20 raste të reja pozitive me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit një 85 vjeçare nga Tirana ka humbur jetën në Spitalin Infektiv, e konfirmuar me COVID19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese.

Deri me sot 34 qytetarë nga Shqipëria nuk e kanë fituar dot betejën me COVID19 pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor.
Vijon të ketë shtrime të reja në spitalin infektiv, ku aktualisht po trajtohen 27 të prekur, nga të cilët 6 janë në terapi intensive, njëri prej tyre është i intubuar.

 


Të ndryshme
Më shumë
Kallëzim penal për një person nga Kumanova i cili ka shantazuar një grua që i ka refuzuar martesën27 gusht 2020
Muamed Sejdini: Për fajin e dikujt tjetër ne u përfshimë në prishjen e llogarive financiare. Përgjegjësia tani bie mbi autoritetet hetuese dhe ata që vepruan kundër ligjit28 korrik 2020
Sot dy viktima dhe 20 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni11 qershor 2021

Radio Uskana - LIVE
Shota