TV LIVE Radio
Nga Vendi
30 korrik 2020
Spasovski për rastin në Siniçan: Për mua është e rëndësishme të veprohet sipas ligjit dhe Kushtetutës

Kryeministri teknik, Oliver Spasovski bën thirrje për dialog dhe të gjendet zgjedhje e mirë për qytetarët e Siniçanit në mënyrë që sa më shpejt të kenë ujë të pijshëm.

Sipas tij, është e rëndësishme të veprohet sipas ligjit dhe Kushtetutës, që të mos lejohet të ketë anarki dhe të veprohet jashtë kornizave ligjore.

“Qytetarët tanë nga Komuna e Bogovinës, unë u respektoj, i përkrah dhe është e rëndësishme të gjejmë zgjidhje për problemin e tyre, që do të vijë ligjërisht. Ju bëj thirrje për dialog në vendbanimet në Komunën e Bogovinës dhe të gjendet zgjidhje e mirë për qytetarët e Siniçanit të kenë sa më shpejt ujë të pijshëm”, shkroi Spasovski.Të ndryshme
Më shumë
Zhdukja e biznesmenit Remzi Hoxha, familja i jep fund kërkimit dhe mbajnë përgjegjës Sali Berishën21 tetor 2020
Athina zyrtare: Nuk ka hyrje në BE pa emrin e ri Maqedonia e Veriut 3 nntor 2021
VMRO-DPMNE tërheqë amandamentet për ligjin për shtetësi13 prill 2021

Radio Uskana - LIVE
Tayna - BASS