TV LIVE Radio
Nga Bota
2 shtator 2020
Australi, burri kthehet në shtëpi dhe gjen 2 pitonë me “përmasa të jashtëzakonshme”

Një burrë në Australi është shokuar pasi kur u kthye në shtëpi gjeti dy gjarpërinj të rënë nga çatia e shtëpisë së tij në Queensland.

David Tate gjeti njërin nga gjarpërinjtë në dhomën e tij të gjumit, ndërsa tjetrin në dhomën e ndenjes. Gjarpërinjtë peshonin 22 kilogramë.

Steve Brown, i cili merret me kapjen e gjarpërinjve tha se dy pitonët kishin “madhësi të jashtëzakonshme”. Sipas tij dy meshkujt kanë qenë duke luftuar për femrën, e cila akoma nuk është kapur. Kjo dhe pesha e tyre e madhe ka shkaktuar rënien nga çatia. Pitonët kishin gjatësi 2.8 dhe 2.5 metra.Të ndryshme
Më shumë
Formacionet e mundshme: Zenit-Lazio, Muriqi nga minuta e parë 4 nntor 2020
Ueb-faqja “Vaksinacija.mk” edhe në gjuhën shqipe15 shkurt 2021
Ahmeti në takim me Dedajn: Shqiptarët janë faktorizuar akoma më shumë 9 shtator 2020

Radio Uskana - LIVE
sigla radioja e vetme ne kercove