TV LIVE Radio
Nga Vendi
19 shtator 2020
Gjashtë viktima dhe 140 raste të reja me Covid-19, shërohen 60 pacientë

Ministria e Shëndetësisë sot raportoi për 6 pacientë të vdekur dhe 140 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1397 mostrave. Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-47, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-7, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-3, Manastir-3, Ohër-1, Kavadar-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë- 4, Kriva Pallankë-2, Radovish-4, Krushevë-1, Koçani-5, Probistip-2, Makedonski Brod-1, Berovë-3, Delçevë-2, Shën Nikollë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2.

Brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë gjashtë persona të diagnostikuar me Covid-19. Viktimat janë mes moshës 84 dhe 55 vjeçe, nga Shkupi, Tetova dhe Struga. Të gjithë viktimat kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 60 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 689.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 jani diagnostikuar gjithsej 16,557 persona.

Prej tyre, 13,792 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 2,076.Të ndryshme
Më shumë
Nesër fillon gjykimi për protestuesit në rastin “Monstra”18 mars 2021
MSH- Gjat ditës së djeshme ka 171 raste të reja dhe humbën jetën 26 pacientë me COVID-19 në Maqedoni11 maj 2021
BimBimma vazhdon me replikat ndaj Feros: Ti mbaj paratë, hip-hopi është i imi15 gusht 2020

Radio Uskana - LIVE
Projekt Kërçovë