TV LIVE Radio
Nga Vendi
31 tetor 2020
1.085 të infektuar me koronavirus dhe 12 viktima në 24 orët e fundit

1.085 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve. Gjithsej 283 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 12 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 3 294 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-447 raste, në Strumicë-80 , Kumanovë-69, Dibër-9, Shtip-39, Prilep-60, Tetovë-62, Strugë-14, Veles-50, Manastir-28, Ohër-18, Kavadar-20, Gostivar-35, Gjevgjeli-29, Kriva Pallankë-10, Radovish-9, Krushevë-3, Koçani-13, Probishtip-10, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vallandovë-6, Vinicë-4, Delçevë-10 , Kratovë-4, Shën NIkollë-5, Kërçovë-30, Resnje-4, Negotinë-12.

 

Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë gjithsej me Covid-19 janë diagnostikuar 31.572 persona, prej të cilëve 20.731 janë shëruar, ndërsa 994 kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin vendi regjistron 9847 raste aktive me Covid-19.Të ndryshme
Më shumë
Aksident në Shkup, përfshihet edhe një automjet i ndihmës së shpejtë17 nntor 2020
Kosova 13-vjet shtet, Rama uron me një foto të veçantë17 shkurt 2021
Messi është i zhgënjyer, ndërsa Barcelona e shqetësuar: A duhet të largohet ai në verën e vitit 2021 nga Camp Nou? 3 korrik 2020

Radio Uskana - LIVE
era new life