TV LIVE Radio
Nga Vendi
11 nntor 2020
Konfiskohen armë në Serbicë të Kërçovës, në pranga dy persona

Gjatë ditës së djeshme (10.11.2020) zyrtarë policorë nga Njësiti për kriminalistikë-Sektori për tregti të paligjshme të drogës dhe armëve arrestuan dy persona nga fshati Sërbicë i Komunës së Kërçovës dhe konfiskuan një sasi të madhe të armëve dhe municionit.

Të arrestuarit janë H.I. 27 vjeç dhe A.I. 52 vjeç, djali dhe babai nga Sërbica. Gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar 4 pushkë automatike “Kallashnikov’, 2 pushkë gjysmë automatikë, 6 karikatorë për pushkë automatike, 12 karikator me plumba për revole dhe shumë armë të tjera përfshi edhe një mitraloz dhe shumë plumba.Të ndryshme
Më shumë
Pas një muaji ecje në këmbë, Omari nga Libia arrin në Shkodër 8 qershor 2020
Biden shpall një aktivist të LGBTQ kandidat për ambasador në Zvicër 7 gusht 2021
Interpelanca për Mariçiqin dhe Nikollovskin sot në Kuvend20 maj 2021

Radio Uskana - LIVE
DR. MENDI