TV LIVE Radio
Nga Rajoni
27 dhjetor 2020
Procesi i rindërtimit, Rama: Rikthimi në banesa të reja vijon çdo ditë

Këtë të diel, kryeministri Edi Rama e nisi me një postim në Facebook për procesin e rindërtimit të banesave të dëmtuara në Tiranë, prej tërmetit të 26 nëntorit të shkuar.

Së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u dhanë çelësat e banesave të reja, disa prej familje.

“Mirëmëngjes dhe me disa nga shtëpitë e rindërtuara në Tiranë, ndërkohë që rikthimi në banesa të reja vijon çdo ditë për të prekurit nga tërmeti, ju uroj një të diel të qetë”, shkruan Rama.

Top ChannelTë ndryshme
Më shumë
Ja disa fakte që nuk i keni ditur për përtypjen çamçakëzit15 maj 2020
Pronarët e kafeneve dhe restoranteve në Maqedoni kërkojnë të punojnë deri në ora 01:0014 dhjetor 2020
Komisioni për Sëmundje Infektive takon krerët e komunave22 qershor 2020

Radio Uskana - LIVE
GJESTI ft GJESTI PANDEMIA Prod by Çelik Lipa